HR akademie pro úplné začátečníky

Akademie pro všechny HR nadšence, kteří se chtějí rychle posunout dopředu.
V rámci Juniorní akademie vysvětlíme HR těm, kteří se s ním nikdy nesetkali nebo mají méně než rok zkušeností. Studenty během 12ti týdnů výuky provedeme všemi HR procesy napříč životním cyklem zaměstnance v organizaci, ukážeme si, jak fungují v praxi, poslechneme si reálné příběhy firem a některé klíčové procesy si studenti vyzkouší i designovat.

Témata, která v Akademii probereme:

 • Role HR

Naším cílem v rámci tohoto tématu je vysvětlit, jak HR v praxi funguje – jaké pozice, náplně práce a role v HR existují, jak se liší HR agendy v různých firmách a odvětvích a s jakými základními pojmy se v HR praxi setkáme.

 • Employer branding & firemní kultura

Téma firemní kultury se prolíná všemi procesy. Na lekci se podíváme, jak s firemní kulturou pracovat, jak ji komunikovat zaměstnancům i jak se prolíná například do náboru zaměstnanců. Vysvětlíme také, co je brand zaměstnavatele, včetně tipů a nástrojů, jak být jako zaměstnavatel mezi kandidáty vidět.

 • Nábor zaměstnanců a candidate experience

Ukážeme si, co celý proces náboru zahrnuje, jak může vypadat, kdo by do něj měl být zapojen i to, co je pro úspěšný nábor klíčové. Podíváme se na to, jak pracovat s kandidáty a jak zajistit, aby výběrovým řízením prošli dostatečně a včas informováni, se zpětnou vazbou a případně i doporučeními.

 • Tvorba inzerátu

Vytvořit kvalitní a funkční inzerát může být velká věda, na téma inzerátů se proto podíváme velmi důkladně – čeká nás praktický workshop, kde si studenti vše sami vyzkouší. Ukážeme si také různé možnosti inzerování, využití sociálních sítí i aktivní oslovování kandidátů.

 • Vedení pohovorů

Podíváme se, jak správně pohovory vést a na co a jak se vhodně ptát. Řekneme si, jak používat behaviorální a situační otázky. Zaměříme se i na další metody výběru zaměstnanců jako je assessment centre, psychodiagnostika nebo testy.

 • Onboarding a adaptace

Adaptace zaměstnance v nové společnosti je jedním z nejnáročnějších období vůbec. Naším cílem by proto vždy mělo být vytvořit prostředí, ve kterém bude mít zaměstnanec k dispozici všechny informace, nástroje k práci i kolegy, kteří budou jeho podporou. Jak na to si ukážeme v lekci Onboarding.

 • Vzdělávání a rozvoj zaměstnanců

Ukážeme si, co je to plán vzdělávání, jak identifikovat vzdělávací potřeby zaměstnance i to, jak do celého procesu zapojit manažery.

 • Práce s talenty a performance management

Přiblížíme si různé metody hodnocení zaměstnanců, dotkneme se kompetenčního modelování a stanovování cílů.

 • Odměňování a benefity

Podíváme se na systémy odměňování a jejich navázání na hodnocení nebo aktuální trendy v benefitech.

 • Základy práce s daty v HR

Povíme si, jaká data v HR sledujeme, jak je interpretovat a jak s nimi následně pracovat. Lekce proběhne formou workshopu a studenti si tak budou moci práci s daty vyzkoušet přímo v Akademii.

 • Offboarding 

Ukážeme si, jaké jsou možnosti ukončení spolupráce se zaměstnancem, co vše je potřeba při odchodu ze společnosti řešit i to, jak pracovat se zpětnou vazbou a jak odcházejícímu zaměstnanci pomoci na trhu práce.

 • Zákoník práce

Během jedné lekce nedokážeme projít všechny paragrafy, ale projdeme ty nejdůležitější základy (třeba vznik a ukončení pracovního poměru) a nejčastější neduhy pracovního práva.

60+
hodin studia
20+
zapojených profesionálů
2
týmové práce
možností

Jak Akademie probíhá?

Cílem Juniorní akademie je vysvětlit HR úplným nováčkům v oboru. Každý týden nás čekají interaktivní přednášky, workshopy, case studies a diskuze s reálnými firmami, networking a sdílení s profesionály z oboru.

Do praxe se studenti podívají také prostřednictvím praktických cvičení a týmových prací, během kterých si například vyzkouší ve dvojicích vést pohovory, sestavit inzerát i vytvořit adaptační plán nového zaměstnance.

Každému týmu bude k dispozici konzultant, se kterým projde celou Akademií. Společně budou vyhodnocovat týmové úkoly, konzultovat školená témata i retrospektivně celou Akademii.

Akademie začíná 18. února 2023 a trvá 3 měsíce.

 • 1x týdně se potkáme v úterý večer (18:00-20:00) na praktické interaktivní přednášce, kde probereme vždy jeden ze školených HR procesů

 • 4x se potkáme v neděli dopoledne na workshopech, moderované diskuzi a praktickém nácviku vedení pohovorů
 • 5x se potkáme s českými firmami během sdílení case studies a s HR profesionály, kteří nás v rámci tématu provedou jejich vlastními zkušenostmi
 • 6x se studenti potkají s přiděleným konzultantem, který je provede celou Akademií

Komu je Akademie určena?

 • Chcete do HR? Akademie ukáže HR všem, kteří se s ním doposud nesetkali. Vše prakticky vysvětlíme v pořadí, ve kterém zaměstnanec prochází organizací tak, aby to bylo pochopitelné pro každého, kdo byl někdy někde zaměstnaný.
 • Juniorním HRistům, kteří v oboru začínají a chtějí se rychle posunout dopředu.
 • Měníte kariérní cestu? Akademie je ideálním výchozím bodem do nového oboru. Studenti získají základní znalosti, praktické dovednosti a kontakty s profesionály z oboru.
 • Majitelům menších firem, kteří se HR agendě věnují zatím sami a potřebují získat základní povědomí.
 • Vracíte se z rodičovské a potřebujete se dostat zpět do oboru? Akademie se skvěle hodí pro refresh informací, aktuální přehled o oboru i získání kontaktů.

Cena Akademie je 12490 Kč (bez DPH) a zahrnuje:

 • 12 týdnů intenzivní online výuky
 • 10 interaktivních přednášek, 2 workshopy, 4 týmové práce a cvičení, 6 case studies a setkání s firmami
 • více než 20 odborníků z HR a příbuzných oborů
 • 60+ hodin výuky
 • doplňující materiály ke studiu, tipy na čtení, poslech a sledování
 • konzultace s přiděleným konzultantem
 • chatovací prostor se skupinou studentů
 • networking se studenty, lektory a konzultanty
 • certifikát SUHR akademie při alespoň 80% účasti na aktivitách akademie

Moc se mi líbila témata, průřez všemi hlavními oblastmi HR, lektoři top specialisté z oboru a mnoho ukázek přímo z praxe, na které navazují praktické úkoly. Podpora od přiděleného konzultatnta po celou dobu mi přijde skvělá, to je oproti jiným online kurzům parádní!

Oceňuji celkový systém, záznamy přednášek, podpůrné materiály, úkoly, přednášející, naši lektorku i vás, že do toho invetujete tolik času a energie. I přes online „bariéry“ se cítím být součástí komunity a mrzí mě jediné – že to tak rychle letí.

Všechny lekce na sebe logicky navazují a tvoří krásný příběh HR ve firmě. Baví mě domácí úkoly, sice je to někdy fuška, ale člověk si tím ukotví to, co na přednášce bylo a lépe se mu to představí v praxi. Oceňuji zkušeného garanta v rámci týmu.

Akademie mi pomáhá vytvořit si bigger picture a nahlédnout na vedení HR agendy ve společnosti shora. Je to pro mě důležité, abych se mohla na procesy a projekty dívat strategičtěji než doposud. Za to moc děkuji! Oceňuji také propojení teoretické a praktické roviny.

Často se ptáte:

Jak se můžu na akademii přihlásit?

Stačí vyplnit registrační formulář. Obratem Vám na e-mail pošleme všechny nezbytné detaily a informace k platbě.

Je vhodné Akademii absolvovat jako úplný nováček bez praxe?

Ano, v takovém případě je Akademie přesně pro Vás! Akademii jsme designovali tak, aby svým obsahem pokryla zásadní HR procesy, které provázejí zaměstnance jeho cestou v organizaci. Je to tedy balíček nejdůležitějších procesů, které je dobré v rámci role HR znát. Praktické úkoly jsou navázané na školení s lektory, při řešení je pomocnou rukou tým a přiřazený konzultant.

Jak moc je Akademie časově náročná?

Vše se liší podle toho, jak který student k Akademii přistupuje. Průměrně to bude 5 hodin za týden.

Jak a kde bude akademie probíhat?

Akademie bude probíhat online. Potkávat se budeme přes Zoom, jednotlivé lekce budeme nahrávat a poskytneme vám záznamy. Ke sdílení materiálů a úkolů budeme používat Google Classroom. Obsah jednotlivých lekcí sdílíme výše.

Jak často do roka se Akademie opakuje?

Akademii organizujeme na jaře a na podzim.

Nabízíte nějakou slevu rodičům či studentům?

Na každou Akademii máme alokovaných několik míst pro stipendisty, to mohou být rodiče na rodičovské, studenti, nezaměstnaní a kdokoli, kdo si nemůže dovolit zaplatit celou cenu Akademie. Žádost o stipendium je součástí registračního formuláře.

Co si z akademie odnesu?

Načerpáte komplexní know-how v HR: probereme totiž všechna klíčová témata, která pro fungování v HR potřebujete. Kromě pravidelných lekcí získáte nespočet doplňujících materiálů a doporučení ke čtení. K dispozici budete mít i konzultanta z oboru, na kterého se můžete obracet s doplňujícími otázkami při řešení praktických úkolů. Stejně tak poznáte mnoho odborníků z HR a navážete kontakty s dalšími nadšenci z oboru.