Akademie

Akademie pro všechny HR nadšence, kteří se chtějí rychle posunout dopředu.
Čekají nás tři měsíce plné přednášek, workshopů, diskuzních a networkingových setkání, zkušených lektorů, konzultací a praktických cvičení.
HR vysvětlíme juniorům, zakladatelům i ředitelům firem a všem, které oblast HR zajímá.

Témata, která v Akademii probereme:

 • Role HR – 8.2.2022

Jaké pozice, náplně práce a role v HR existují? Jak být dobrým partnerem pro business a vedení firmy? Nejen to se dozvíte na prvním setkání.

 • Recruitment – Inzerce & Sourcing – 15.2.2022

Probereme možnosti klasické inzerce i nové trendy, využití sociálních sítí a alternativní způsoby inzerce i aktivní oslovování kandidátů.

 • Recruitment – získávání a výběr zaměstnanců – 22.2.2022

Podíváme se, jak správně pohovory vést a na co a jak se vhodně ptát. Řekneme si, jak používat behaviorální a situační otázky.

 • Kompetence v HR – 1.3.2022

Práci s kompetencemi v HR uplatníme při výběru zaměstnanců, onboardingu, vzdělávání a rozvoji, hodnocení nebo odměňování. Jak si ale kompetence stanovit a jak s nimi pracovat?

 • Psychodiagnostika a assessment centrum – 8.3.2022

Zaměříme se i na další metody výběru zaměstnanců jako je assessment centre, psychodiagnostika nebo testy. Řekneme si, jakou psychodiagnostiku mohou využívat ne-psychologové a na co si dát pozor.

 • Onboarding a adaptace – 15.3.2022

Probereme, co všechno je potřeba řešit s kandidátem při jeho nástupu do firmy a jak se o nováčka postarat během zkušební doby.

 • Employer branding & firemní kultura – 22.3.2022

S ohledem na situaci na trhu práce téma employer brandingu řeší víceméně každá firma, která chce přilákat kvalitní uchazeče. Řekneme si, jak na HR marketing nebo co je EVP. Podíváme se taky na to, jak definovat firemní kulturu a jak o ni pečovat.

 • Learning and development – 29.3.2022

Jak vhodně a efektivně rozvíjet talenty, které už ve firmě máme? Jak připravit vzdělávací program pro dospělé? Jak se dá přistupovat k řízení kariéry a nástupnictví? Na to a mnohem víc se podíváme v lekci zaměřené na vzdělávání a rozvoj.

 • Performance management & Talent Management – 5.4.2022

Přiblížíme si různé metody hodnocení zaměstnanců, dotkneme se kompetenčního modelování a stanovování cílů.

 • Odměňování a benefity – 12.4.2022

Podíváme se na systémy odměňování a jejich navázání na hodnocení nebo aktuální trendy v benefitech.

 • HR Analytics – 19.4.2022

Povíme si, jaká data v HR sledujeme, jak je interpretovat a jak s nimi následně pracovat.

 • Zákoník práce – 26.4.2022

Během jedné lekce nedokážeme projít všechny paragrafy, ale projdeme ty nejdůležitější základy (třeba vznik a ukončení pracovního poměru) a nejčastější neduhy pracovního práva.

 • Offboarding – 3.5.2022 

Jaké jsou možnosti ukončení spolupráce se zaměstnancem? Co vše je potřeba při odchodu ze společnosti řešit? To vše včetně příkladů z praxe probereme na posledním online setkání.

 • Aktuální trendy v HR – 10.5.2022
30+
vzdělávacích setkání
18 
lektorů a konzultantů
13
praktických cvičení
možností

Jak Akademie probíhá?

Studenti se v rámci Akademie ujmou role juniorního HR Generalisty ve fiktivní firmě fungující v prostředí, které si předem vyberou (např. strojírenství, IT, obchod atp.).

V této firmě budou spolu s dalšími účastníky pečovat o fiktivního zaměstnance, na kterém si díky praktickým cvičením hned vyzkouší, jak by v daných HR aktivitách uspěli.

V každé firmě je k dispozici konzultant – seniorní profesionální HRista se zkušenostmi v daném firemním odvětví. S ním účastníci pravidelně diskutují, jak k jednotlivým HR tématům a úkolům co nejvhodněji přistoupit a jak si zajistit spokojeného fiktivního zaměstnance.

1x týdně online lekce vedená lektorem (úterý 18:00 – 20:00)

1x týdně skupinový call v rámci HR týmu vaší fiktivní firmy s přiděleným konzultantem (časově dle společné domluvy)

Týdenní praktické úkoly, které budete odevzdávat svému konzultantovi (individuální nebo skupinové úkoly)

Moc se mi líbila témata, průřez všemi hlavními oblastmi HR, lektoři top specialisté z oboru a mnoho ukázek přímo z praxe, na které navazují praktické úkoly. Podpora od přiděleného konzultatnta po celou dobu mi přijde skvělá, to je oproti jiným online kurzům parádní!

Oceňuji celkový systém, záznamy přednášek, podpůrné materiály, úkoly, přednášející, naši lektorku i vás, že do toho invetujete tolik času a energie. I přes online „bariéry“ se cítím být součástí komunity a mrzí mě jediné – že to tak rychle letí.

Všechny lekce na sebe logicky navazují a tvoří krásný příběh HR ve firmě. Baví mě domácí úkoly, sice je to někdy fuška, ale člověk si tím ukotví to, co na přednášce bylo a lépe se mu to představí v praxi. Oceňuji zkušeného garanta v rámci týmu.

Akademie mi pomáhá vytvořit si bigger picture a nahlédnout na vedení HR agendy ve společnosti shora. Je to pro mě důležité, abych se mohla na procesy a projekty dívat strategičtěji než doposud. Za to moc děkuji! Oceňuji také propojení teoretické a praktické roviny.

Komu je Akademie určena?

 • juniorním HRistům, kteří v oboru začínají a chtějí načerpat znalosti co nejdříve
 • HRistům, kteří se zaměřují pouze na určitou oblast HR a chtějí si rozšířit obzory a svou práci zasadit do kontextu
 • nadšencům, kteří chtějí změnit zaměření a potřebují do HR proniknout
 • startupistům, kteří dělají napůl backoffice či jinou práci
 • CEO startupů, kteří zatím HR nemají a chtějí se dozvědět, co HR obnáší
 • rodičům vracejícím se zpět do práce pro refresh informací a získání kontaktů

Cena Akademie je 9900 Kč a zahrnuje:

 • Úvodní a závěrečné networkingové setkání
 • 14 online workshopů a webinářů na vybraná HR témata se zkušenými lektory
 • Materiály ke studiu každé oblasti
 • Praktická cvičení a úkoly
 • Konzultace zadání praktických úkolů s přiděleným konzultantem
 • Chatovací prostor se skupinou studentů
 • Bonusové přednášky a diskuzní webináře
 • Certifikát #suHR akademie při alespoň 80% účasti na aktivitách akademie

Často se ptáte:

Jak se můžu na akademii přihlásit?

Stačí vyplnit registrační formulář. Obratem Ti na e-mail pošleme všechny nezbytné detaily a informace k platbě.

Jak a kde bude akademie probíhat?

Akademie bude probíhat online. Potkávat se budeme přes Zoom, jednotlivé lekce budeme nahrávat a poskytneme vám záznamy. Ke sdílení materiálů a úkolů budeme používat Google Classroom. Obsah jednotlivých lekcí si můžeš pročíst výše.

Co si z akademie odnesu?

Načerpáš komplexní know-how v HR: probereme totiž všechna klíčová témata, která pro fungování v HR potřebuješ. Kromě pravidelných lekcí získáš nespočet doplňujících materiálů a doporučení ke čtení. K dispozici budeš mít i konzultanta z oboru, na kterého se můžeš obracet s doplňujícími otázkami při řešení praktických úkolů Stejně tak poznáš mnoho odborníků z HR a navážeš kontakty s dalšími nadšenci z oboru.

Kolik času strávím s akademií?

Časová náročnost je velmi individuální, ale průměrně se v minulém běhu pohybovala okolo 5 hodin týdně. Určitě můžete ale počítat s tím, že to budou intenzivní tři měsíce práce. 🙂