Pokročilá akademie

Akademie pro všechny HR nadšence, kteří se chtějí rychle posunout dopředu.
Pokročilá akademie je pro všechny, kteří jsou v HR méně než tři roky a chtějí se podívat komplexně a prakticky na všechny HR procesy napříč životním cyklem zaměstnance v organizaci. Ukážeme si, jak fungují v praxi, poslechneme si reálné příběhy firem a na praktických příkladech a cvičeních si studenti na vlastní kůži vyzkouší, jak tyto procesy designovat.

Témata, která v Akademii probereme:

 • Role HR

Jaké pozice, náplně práce a role v HR existují? Jak být dobrým partnerem pro business a vedení firmy? Nejen to se dozvíme na prvním setkání.

 • Employer branding & firemní kultura

S ohledem na situaci na trhu práce téma employer brandingu řeší víceméně každá firma, která chce přilákat kvalitní uchazeče. Řekneme si, jak na HR marketing nebo co je EVP. Podíváme se taky na to, jak definovat firemní kulturu a jak o ni pečovat.

 • Inzerce a sourcing

Tématu vyhledávání kandidátů budeme věnovat jeden celý nedělní workshop. Jedná se o velmi důležitou disciplínu vzhledem k aktuální situaci na trhu práce. Ukážeme si nástroje a techniky, které nás dostanou k těm správným kandidátům blíž.

 • Candidate experience a spolupráce s hiring manažery

V rámci tohoto tématu se podíváme na celý náborový proces jako celek. Probereme možnosti klasické inzerce i nové trendy, využití sociálních sítí a alternativní způsoby inzerce. Podíváme se na to, jak pracovat s kandidáty a jak zajistit, aby výběrovým řízením prošli dostatečně a včas informováni, se zpětnou vazbou a případně i doporučeními. Ukážeme si také tipy pro zapojení hiring manažerů.

 • Vedení pohovorů

Podíváme se, jak správně pohovory vést a na co a jak se vhodně ptát. Řekneme si, jak používat behaviorální a situační otázky. Kromě této nejčastější výběrové metody se zaměříme i na další metody výběru (assessment centre, psychodiagnostika, testy) a zjistíme jejich výhody a limity. Lekce proběhne formou workshopu.

 • Onboarding a adaptace

Adaptace zaměstnance v nové společnosti je jedním z nejnáročnějších období vůbec. Naším cílem by proto vždy mělo být vytvořit prostředí, ve kterém bude mít zaměstnanec k dispozici všechny informace, nástroje k práci i kolegy, kteří budou jeho podporou. Jak na to si ukážeme v lekci Onboarding.

 • Vzdělávání a rozvoj zaměstnanců

Jak vhodně a efektivně rozvíjet talenty, které už ve firmě máme? Jak připravit vzdělávací program pro dospělé? Jak se dá přistupovat k řízení kariéry a nástupnictví? Na to a mnohem víc se podíváme v lekci zaměřené na vzdělávání a rozvoj.

 • Práce s talenty a performance management

Přiblížíme si různé metody hodnocení zaměstnanců, dotkneme se kompetenčního modelování a stanovování cílů.

 • Odměňování a benefity

Podíváme se na systémy odměňování a jejich navázání na hodnocení nebo aktuální trendy v benefitech.

 • Práce s daty v HR

Povíme si, jaká data v HR sledujeme, jak je interpretovat a jak s nimi následně pracovat. Lekce proběhne formou workshopu a studenti si tak budou moci práci s daty vyzkoušet přímo v Akademii.

 • Offboarding

Ukážeme si, jaké jsou možnosti ukončení spolupráce se zaměstnancem, co vše je potřeba při odchodu ze společnosti řešit i to, jak pracovat se zpětnou vazbou a jak odcházejícímu zaměstnanci pomoci na trhu práce.

 • Zákoník práce

Během jedné lekce nedokážeme projít všechny paragrafy, ale projdeme ty nejdůležitější základy (třeba vznik a ukončení pracovního poměru) a nejčastější neduhy pracovního práva.

 • Aktuální trendy v HR
70+
hodin studia
20+
zapojených profesionálů
9
praktických cvičení
možností

Jak Akademie probíhá?

Cílem Pokročilé juniorní akademie je prakticky provést studenty základními HR procesy tak, abych je dokázali v praxi používat. Každý týden nás čekají interaktivní přednášky, workshopy, case studies a diskuze s reálnými firmami, networking a sdílení s profesionály z oboru.

Do praxe se studenti podívají také prostřednictvím praktických cvičení a týmových prací, díky kterým si osvojí všechny školené procesy. Studenti budou rozděleni do týmů, založí si fiktivní společnost a stanou se jejím HR týmem – vytvoří EB strategii, sepíšou inzerát, vyzkouší si různé techniky pohovorů a testování kandidátů, sestaví adaptační i vzdělávací plán i systém odměňování.

Každému týmu bude k dispozici konzultant, se kterým projde celou Akademií. Společně budou vyhodnocovat týmové úkoly, konzultovat školená témata i retrospektivně celou Akademii.

Akademie začíná 17. září 2023 a trvá 3 měsíce.

 • 1x týdně se potkáme ve středu večer (18:00-20:00) na praktické interaktivní přednášce, kde probereme vždy jeden ze školených HR procesů

 • 2x se potkáme v neděli dopoledne na workshopech a moderované diskuzi
 • 5x se potkáme s českými firmami během sdílení case studies a s HR profesionály, kteří nás v rámci tématu provedou jejich vlastními zkušenostmi
 • 9x se studenti potkají s přiděleným konzultantem, který je provede celou Akademií

Komu je Akademie určena?

 • HRistům, kteří mají 1-3 roky zkušeností v HR.
 • Pohybujete se v rámci jedné oblasti už delší dobu a chcete získat komplexní vhled napříč procesy? Pak je Akademie přesně pro Vás! Studenty provedeme 12ti HR tématy, které si ihned vyzkouší v praxi.
 • Rodičům a všem, kteří už za sebou nějakou dobu v HR mají, ale dlouho se oboru nevěnovali a potřebují si vše zopakovat, utřídit, co vlastně HR obnáší a především se dostat do praxe.
 • Studujete personalistiku a zároveň už také v HR nějakou dobu pracujete? V Akademii se na vše podíváte komplexně, prakticky a především poznáte, jak HR reálně funguje v různých firmách.

Cena Akademie je 14490 Kč (bez DPH) a zahrnuje:

 • 12 týdnů intenzivní online výuky
 • 11 interaktivních přednášek, 3 workshopy, 9 týmových prací a cvičení, 5 case studies a setkání s firmami
 • více než 20 odborníků z HR a příbuzných oborů
 • 70+ hodin výuky
 • doplňující materiály ke studiu, tipy na čtení, poslech a sledování
 • konzultace s přiděleným konzultantem
 • chatovací prostor se skupinou studentů
 • networking se studenty, lektory a konzultanty
 • certifikát SUHR akademie při alespoň 80% účasti na aktivitách akademie

Moc se mi líbila témata, průřez všemi hlavními oblastmi HR, lektoři top specialisté z oboru a mnoho ukázek přímo z praxe, na které navazují praktické úkoly. Podpora od přiděleného konzultatnta po celou dobu mi přijde skvělá, to je oproti jiným online kurzům parádní!

Oceňuji celkový systém, záznamy přednášek, podpůrné materiály, úkoly, přednášející, naši lektorku i vás, že do toho invetujete tolik času a energie. I přes online „bariéry“ se cítím být součástí komunity a mrzí mě jediné – že to tak rychle letí.

Všechny lekce na sebe logicky navazují a tvoří krásný příběh HR ve firmě. Baví mě domácí úkoly, sice je to někdy fuška, ale člověk si tím ukotví to, co na přednášce bylo a lépe se mu to představí v praxi. Oceňuji zkušeného garanta v rámci týmu.

Akademie mi pomáhá vytvořit si bigger picture a nahlédnout na vedení HR agendy ve společnosti shora. Je to pro mě důležité, abych se mohla na procesy a projekty dívat strategičtěji než doposud. Za to moc děkuji! Oceňuji také propojení teoretické a praktické roviny.

Často se ptáte:

Jak se můžu na akademii přihlásit?

Stačí vyplnit registrační formulář. Obratem Vám na e-mail pošleme všechny nezbytné detaily a informace k platbě.

Je vhodné Akademii absolvovat jako úplný nováček bez praxe?

Ano, v takovém případě je Akademie přesně pro Vás! Akademii jsme designovali tak, aby svým obsahem pokryla zásadní HR procesy, které provázejí zaměstnance jeho cestou v organizaci. Je to tedy balíček nejdůležitějších procesů, které je dobré v rámci role HR znát. Praktické úkoly jsou navázané na školení s lektory, při řešení je pomocnou rukou tým a přiřazený konzultant.

Jak moc je Akademie časově náročná?

Vše se liší podle toho, jak který student k Akademii přistupuje. Průměrně to bude 6 hodin za týden.

Jak a kde bude akademie probíhat?

Akademie bude probíhat online. Potkávat se budeme přes Zoom, jednotlivé lekce budeme nahrávat a poskytneme vám záznamy. Ke sdílení materiálů a úkolů budeme používat Google Classroom. Obsah jednotlivých lekcí sdílíme výše.

Jak často do roka se Akademie opakuje?

Akademii organizujeme na jaře a na podzim.

Nabízíte nějakou slevu rodičům či studentům?

Na každou Akademii máme alokovaných několik míst pro stipendisty, to mohou být rodiče na rodičovské, studenti, nezaměstnaní a kdokoli, kdo si nemůže dovolit zaplatit celou cenu Akademie. Žádost o stipendium je součástí registračního formuláře.

Co si z akademie odnesu?

Načerpáte komplexní know-how v HR: probereme totiž všechna klíčová témata, která pro fungování v HR potřebujete. Kromě pravidelných lekcí získáte nespočet doplňujících materiálů a doporučení ke čtení. K dispozici budete mít i konzultanta z oboru, na kterého se můžete obracet s doplňujícími otázkami při řešení praktických úkolů. Stejně tak poznáte mnoho odborníků z HR a navážete kontakty s dalšími nadšenci z oboru.