Pokročilá HR akademie

Intenzivní online HR kurz pro všechny, kteří se chtějí komplexně a prakticky podívat na všechny HR procesy napříč životním cyklem zaměstnance v organizaci. Ukážeme si, jak fungují v praxi, poslechneme si reálné příběhy firem a na praktických příkladech a cvičeních si studenti na vlastní kůži vyzkouší, jak tyto procesy designovat.

Chci se připojit
70+
hodin studia
20+
zapojených profesionálů
9
praktických cvičení
speedmentoring
kariérové konzultace

Témata, která v Akademii probereme:

Aktuální trendy v HR

Co aktuálně hýbe světem HR? Kde všude můžeme využít umělou inteligenci? V rámci úvodní lekce Akademie se podíváme na to, jaké přístupy a trendy v HR aktuálně pozorujeme.

Strategie Employer Brandingu

S ohledem na situaci na trhu práce téma employer brandingu řeší víceméně každá firma, která chce přilákat kvalitní uchazeče. Řekneme si, jak na HR marketing nebo co je EVP.

Inzerce a sourcing

Tématu vyhledávání kandidátů budeme věnovat jeden celý nedělní workshop. Jedná se o velmi důležitou disciplínu vzhledem k aktuální situaci na trhu práce. Ukážeme si nástroje a techniky, které nás dostanou k těm správným kandidátům blíž.

Vedení pohovorů

Podíváme se, jak správně pohovory vést a na co a jak se vhodně ptát. Řekneme si, jak používat behaviorální a situační otázky. Kromě této nejčastější výběrové metody se zaměříme i na další metody výběru (assessment centre, psychodiagnostika, testy) a zjistíme jejich výhody a limity. Lekce proběhne formou workshopu.

Tvorba vzdělácí strategie

Jak vhodně a efektivně rozvíjet talenty, které už ve firmě máme? Jak připravit vzdělávací program pro dospělé? Jak se dá přistupovat k řízení kariéry a nástupnictví? Na to a mnohem víc se podíváme v lekci zaměřené na vzdělávání a rozvoj.

Offboarding

Ukážeme si, jaké jsou možnosti ukončení spolupráce se zaměstnancem, co vše je potřeba při odchodu ze společnosti řešit i to, jak pracovat se zpětnou vazbou a jak odcházejícímu zaměstnanci pomoci na trhu práce.

Práce s daty v HR

Povíme si, jaká data v HR sledujeme, jak je interpretovat a jak s nimi následně pracovat. Lekce proběhne formou workshopu a studenti si tak budou moci práci s daty vyzkoušet přímo v Akademii.

Krizové HR situace a jejich možná řešení

V rámci panelové diskuze probereme, jaké nejčastější krizové situace v HR zažíváme a jak je možné je řešit, v rámci diskuze bude možné sdílet i vlastní krizové situace a společně nalézat efektivní řešení

Zákoník práce

Během jedné lekce nedokážeme projít všechny paragrafy, ale projdeme ty nejdůležitější základy (třeba vznik a ukončení pracovního poměru) a nejčastější neduhy pracovního práva.

Kdo v Akademii školí?

V tomto interaktivním online HR školení se za tři měsíce naučíte samostatně fungovat v rolích HR Business partnerů nebo HR manažerů v menších firmách. Potkáte lektory, mentory, dostanete skripta, slovníček HR pojmů i individuální kariérovou konzultaci.

Pojďte do toho s námi.

Co o Akademii říkají naši absolventi?

Staňte se schopnými HR Business partnery.

Často se ptáte a my moc rádi odpovídáme.

Co si z Akademie odnesu?

Načerpáte komplexní know-how v HR: probereme totiž všechna klíčová témata, která pro fungování v HR potřebujete. Kromě pravidelných lekcí získáte nespočet doplňujících materiálů a doporučení ke čtení. K dispozici budete mít i konzultanta z oboru, na kterého se můžete obracet s doplňujícími otázkami při řešení praktických úkolů. Stejně tak poznáte mnoho odborníků z HR a navážete kontakty s dalšími nadšenci z oboru.

Jak se můžu na Akademii přihlásit?

Stačí vyplnit registrační formulář. Obratem Vám na e-mail pošleme všechny nezbytné detaily a informace k platbě.

Je vhodné Akademii absolvovat jako úplný nováček bez praxe?

Akademie je vytvořena pro pokročilé HRisty s 1-3 lety zkušeností v oboru. Pokud jste začátečník, mrkněte na naši Startovací akademii. 🙂

Jak moc je Akademie časově náročná?

Vše se liší podle toho, jak který student k Akademii přistupuje. Průměrně to bude 6 hodin za týden.

Jak a kde bude Akademie probíhat?

Akademie bude probíhat online. Potkávat se budeme přes Zoom, jednotlivé lekce budeme nahrávat a poskytneme vám záznamy. Ke sdílení materiálů a úkolů budeme používat Google Classroom. Obsah jednotlivých lekcí sdílíme výše. Dvakrát se potkáme také offline – jednou na speedmentoringu a jednou na slavnostním zakončení Akademie.

Jak často do roka se Akademie opakuje?

Akademii organizujeme na jaře a na podzim.

Nabízíte nějakou slevu rodičům či studentům?

Na každou Akademii máme alokovaných několik míst pro stipendisty, to mohou být rodiče na rodičovské, studenti, nezaměstnaní a kdokoli, kdo si nemůže dovolit zaplatit celou cenu Akademie. Žádost o stipendium je součástí registračního formuláře.