Leadership program

Vzdělávací program, který rozvíjí schopnosti leadershipu, vyjednávání, koučování a strategického rozhodování.

Naší dlouhodobou misí je ukázat, že HR je rolí strategickou a mělo by fungovat jako partner byznysu a lídr pro své kolegy.

V Leadership Programu rozvíjíme leadership schopnosti, učíme, jak vést tým, jak se strategicky rozhodovat, co je důležité při řešení konfliktů a vyjednávání a seznamujeme studenty také s technikami koučování, které je z pozice HR dobré znát.

Oblasti, na které se v programu zaměříme:

Role leadera a vedení týmu

Cílem prvního modulu je pochopit roli leadera jako osoby, ale i ve vztahu k týmu. Kombinací stručné teorie a praktických příkladů z praxe se seznámíme se třemi hlavními pilíři, na kterých úspěšný a strategický leadership stojí. Zabývat se budeme také například sebereflexí, která v leadershipu hraje nezastupitelnou roli.

Leadership

V druhém měsíci programu se společně zaměříme na to, jak komunikovat otevřeně a s respektem vůči druhým, jak empaticky naslouchat a otevírat nepříjemná témata, naučíme se pracovat se zpětnou vazbou, vést hloubavé rozhovory a lépe se ptát. Představíme, jak být co nejlepšími lídry a konstruktivními partnery.

Vyjednávání a řešení konfliktů

V dubnu se zaměříme na to, jak se zachovat v náročných situacích, do kterých se z pozice HR můžeme dostat. Naučíme se řešit problematické situace a konflikty, zmediovat je, podpořit manažery v jejich rolích, a také to, jak odprezentovat svou vizi a nebojovat, ale naslouchat.

Strategické rozhodování

Květnový školící blok nás provede základy strategického plánování. Naučíme se například, jak si sestavit rozpočet, jak se efektivně podílet na firemním rozpočtu, jak porovnat skutečnost s plánem a co si z toho odnést i to, jak pomocí čísel prezentovat svůj dopad. Vše opět interaktivně a na příkladech z praxe.

Techniky koučování

Naučíme se manévrovat  v náročném terénu mezilidských vztahů, potřeb a citů, zvládat náročnější situace napumpované emocemi, pomáhat kolegům a  týmům v době krize a podporovat je při velkých výzvách i každodenním provozu.

17
školících setkání
10
lektorů a expertů
55+
hodin vzdělávání
možností

Jak Leadership program probíhá?

Účastníky Leadership programu čeká celkem pět školících bloků, jedná se o jeden pátek odpoledne a jednu sobotu dopoledne v každém měsíci, v rámci kterých se prostřednictvím praktických cvičení, příkladů z praxe a workshopových prvků naučí pochopit a využívat školené dovednosti.

Na školící bloky navazuje Sharing Circle – online setkání s lídrem v oboru, se kterým budou účastníci diskutovat na doplňující témata. Čekají nás témata jako Klíčové vlastnosti leadera, Příznaky a předcházení vyhoření, Change Management a další.

Všechna školená témata budou doplněna o individuální a týmové aktivity. Účastníci si vyzkouší 1:1 networking, vzájemné koučování, vyjednávání, sestavování rozpočtů i práci se sebepoznávacími pracovními listy.

SUHR Leadership program probíhá online od srpna 2022.

V rolích lektorů sdílí:

Eva Staněk
Role leadera a vedení týmu

Eva je expertkou na osobní rozvoj a leadership, v oblasti plnohodnotné inkluze. Od narození má oboustrannou 99% ztrátu sluchu, ale znakový jazyk se nikdy nenaučila a od malička vyrůstala ve slyšícím světě. V současné době buduje vlastní projekt MIRAIO v USA, který pomáhá nejen nové generaci neslyšících se začleněním do běžného života, ale i vytvoření plně inkluzivního prostředí světa slyšícího. Eva je zároveň zakladatelkou a CEO No F-ears.

Šimon Steffal
Leadership

Šimon začínal v roce 2003 jako lektor angličtiny. Naplno ho pohltilo vzdělávání dospělých a postupně si prošel různými pozicemi. Byl manažerem týmu, projekťákem, organizátorem interní konference, trenérem měkkých dovedností a nakonec našel své poslání v mentoringu komunikace a strategickém rozvoji vzdělávání ve firmách. V roce 2019 založil vlastní tyrkysovou společnost Mindset Mentors, kde pracuje jako Chief Vision Officer.

Sandra Fridrichová
Vyjednávání a řešení konfliktů

Po 17 letech opustila svět korporátů a našla se ve světě startupů a mladých firem, kde nejčastěji působí v roli průvodce firem a týmů. Za tímto slovem schovává spektrum rolí jako je kouč, mentor, mediátor, facilitátor, poradce. Říká o sobě, že miluje pomáhat nefunkčním týmům najít společnou cestu a novou energii. Dodává do týmů nadhled, umí se vcítit do potřeb jednotlivých stran a umožňuje, aby probíhal dialog a komunikace bez tabu.

Lenka Mrázová
Strategické rozhodování

Lenka je leadership mentorka, executive, business a týmová koučka již 9 let. Aktivně podporuje ženy v byznysu, startupy a sociální inovace. Srovná a vyladí rozklížený tým. Má za sebou 21 let zkušeností ze špičkových poradenských firem jako daňová poradkyně a auditorka, z toho působila 15 let v PwC, kde byla 5 let ředitelkou v daňovém oddělení. Pomáhala 13 let rozkvětu Nadace VIA prací ve správní a dozorčí radě.

Olga Vlachynská
Techniky koučování

Olga je psycholožka a psychoterapeutka. Podporuje odvážné lidi a týmy v křehkých chvílích, tak aby se ctí zvládli náročné životní výzvy a ještě na nic vyrostli.

Cena Leadership programu je 14900 Kč a zahrnuje:

  • Úvodní a závěrečné networkingové setkání
  • 10 interaktivních online workshopů s experty z oboru
  • 4 diskuzní setkání s lídry z praxe
  • Interaktivní Retrospektiva pro zvědomení nových dovedností
  • 55+ hodin vzdělávání a sdílení
  • Materiály ke studiu každé oblasti
  • Skupinové aktivity a pracovní listy
  • Chatovací prostor se skupinou studentů
  • Certifikát při minimálně 80% účasti na aktivitách programu

Často se ptáte:

Jak se můžu do programu přihlásit?

Stačí vyplnit registrační formulář. Obratem Ti na e-mail pošleme všechny nezbytné detaily a informace k platbě.

Jak a kde bude program probíhat?

Leadership program bude probíhat online, pevně věříme, že závěrečné networkingové setkání proběhne offline. Potkávat se budeme přes Zoom, jednotlivé lekce budeme nahrávat a poskytneme vám záznamy. Ke sdílení materiálů a úkolů budeme používat Google Classroom.

Kam se obrátit s doplňujícími dotazy?

Všechny dotazy moc rádi zodpovíme na info@suhr.cz.