Akademie:
Data-driven HR

V rámci tohoto online kurzu se podíváme komplexně na data v rámci všech HR procesů. Od náboru přes onboarding, vzdělávání, odměňování, performance, až po retenci, fluktuaci a exit data. Ukážeme si, jak na vizualizace HR dat, předpovědi a doporučení, jak na základě dat prezentovat přínos HR oddělení i to, jak reportovat požadovaná data vedení a sladit očekávání.

PROHLÉDNOUT SI TERMÍNY ↓
30+
hodin studia
10+
zapojených profesionálů
2
case studies
1
praktická zkouška

Za dva měsíce naučíme strategicky pracovat s daty v HR. Absolventi budou schopni přemýšlet o datech v rámci nákladů, byznysových cílů firmy i aktuálních světových trendů.

Pojďte do toho s námi.

Témata, která v Akademii probereme:

Úvod do HR dat

V úvodní lekci si vysvětlíme, jaká data v HR sledujeme a proč. Ukážeme si, proč je zásadní s daty v rámci HR procesů pracovat a jak data souvisí s celkovou strategií a byznysem. Ukážeme si, jak připravit funkční strategii pro práci s daty.

Data v rámci náboru

Během pěti hodin praktického workshopu probereme, s jakými daty pracujeme v rámci náboru a co díky tomu můžeme sledovat a vyhodnocovat. Od základních metrik půjdeme i k pokročilejším technikám.

Workforce planning

Ukážeme si, jak na základě dat pracovat s rozvržením talentu a práce v souvislosti se strategií, byznysovými cíli i rozpočtem firmy. Rozebereme konkrétní metriky a vysvětlíme, jakou zásadní roli data v tomto procesu hrají.

Life cycle zaměstnance & HR data

Ve třech praktických workshopech se podíváme na všechna data, se kterými pracujeme v rámci životního cyklu zaměstnance v organizaci. Podíváme se na data v rámci onboardingu, engagement zaměstnanců, vzdělávání, data v rámci performance, odměňování, offboardingu, zaměříme se na fluktuaci, retenci i exit data. Zmíníme konkrétní techniky práce s daty, možné výstupy i to, jak tato prezentovat byznysu a tvořit reporty.

Finance & HR data

V rámci tohoto tématu se naučíme pracovat s rozpočty, finančními náklady, náklady za absence, ROI a kompletně se podíváme na téma HR controllingu.

Decision making v HR na základě dat

Vysvětlíme si význam dat v celkovém pohledu na HR. Ukážeme si, jak zavést procesy na základě dat, jak na vizualizace dat a předpovědi a doporučení, jak pomocí dat zjistit, kde je problém a na základě toho se rozhodnout pro řešení, jak číst datové modely, jak na základě dat prezentovat přínos HR oddělení a jak reportovat požadovaná data vedení a sladit očekávání.

Koho v Akademii potkáme?

Buďte s námi data-driven.

Často se ptáte a my moc rádi odpovídáme.

Jak se můžu na Akademii přihlásit?

Stačí vyplnit registrační formulář (září/listopad). Obratem Vám na e-mail pošleme všechny nezbytné detaily a informace k platbě.

Kam se obrátit pro doplňující dotazy ohledně Akademie?

Pokud jste tady nenašel/nenašla odpověď na svou otázku, určitě se nám ozvěte na [email protected].

Je vhodné Akademii absolvovat jako úplný nováček bez praxe?

Ano, jsme připraveni na ty, kteří se daty v rámci HR ještě nezabývali. 🙂 Určitě je ale nutné znát základy XLS, ty na workshopech vysvětlovat nebudeme.

Jak moc je Akademie časově náročná?

Potkávat se budeme každé úterý večer a neděli dopoledne, k tomu nás čeká práce na závěrečné zkoušce v týmu, dvě offline case studies a networking.

Jak a kde bude Akademie probíhat?

Akademie bude probíhat online. Dvakrát se potkáme také offline – na panelové diskuzi ke case studies.

Nabízíte nějakou slevu rodičům či studentům?

Na Akademii máme alokovaných několik míst pro stipendisty, to mohou být rodiče na rodičovské, studenti, nezaměstnaní a kdokoli, kdo si nemůže dovolit zaplatit celou cenu Akademie. Žádost o stipendium je součástí registračního formuláře (září/listopad).