HR akademie pro úplné začátečníky

V rámci Startovací HR akademie vysvětlíme HR těm, kteří se s ním nikdy nesetkali nebo mají méně než jeden rok zkušeností. Studenty provedeme všemi HR procesy napříč životním cyklem zaměstnance v organizaci, ukážeme si, jak fungují v praxi, poslechneme si reálné příběhy firem a klíčové procesy si studenti vyzkouší i designovat.

Chci se registrovat
60+
hodin studia
20+
zapojených profesionálů
6
praktických cvičení
speedmentoring
kariérové konzultace

V tomto interaktivním online HR školení se za tři měsíce se naučíte vše, co je potřeba pro samostatnou práci v HR. Potkáte lektory, mentory, dostanete skripta, slovníček HR pojmů i individuální kariérovou konzultaci.

Témata, která v Akademii probereme:

Důležitost role HR ve firmě

Naším cílem v rámci tohoto tématu je vysvětlit, jak HR v praxi funguje – jaké pozice, náplně práce a role v HR existují, jak se liší HR agendy v různých firmách a odvětvích a s jakými základními pojmy se v HR praxi setkáme.

Firemní kultura & základy Employer brandingu

Téma firemní kultury se prolíná všemi procesy. Na lekci se podíváme, jak s firemní kulturou pracovat, jak ji komunikovat zaměstnancům i jak se prolíná například do náboru zaměstnanců. Vysvětlíme také, co je brand zaměstnavatele, včetně tipů a nástrojů, jak být jako zaměstnavatel mezi kandidáty vidět.

Nábor zaměstnanců a candidate experience

Ukážeme si, co celý proces náboru zahrnuje, jak může vypadat, kdo by do něj měl být zapojen i to, co je pro úspěšný nábor klíčové. Podíváme se na to, jak pracovat s kandidáty a jak zajistit, aby výběrovým řízením prošli dostatečně a včas informováni, se zpětnou vazbou a případně i doporučeními.

Tvorba inzerátu

Vytvořit kvalitní a funkční inzerát může být velká věda, na téma inzerátů se proto podíváme velmi důkladně – čeká nás praktický workshop, kde si studenti vše sami vyzkouší. Ukážeme si také různé možnosti inzerování, využití sociálních sítí i aktivní oslovování kandidátů.

Vedení pohovorů

Podíváme se, jak správně pohovory vést a na co a jak se vhodně ptát. Řekneme si, jak používat behaviorální a situační otázky. Zaměříme se i na další metody výběru zaměstnanců jako je assessment centre, psychodiagnostika nebo testy.

Onboarding a adaptace

Adaptace zaměstnance v nové společnosti je jedním z nejnáročnějších období vůbec. Naším cílem by proto vždy mělo být vytvořit prostředí, ve kterém bude mít zaměstnanec k dispozici všechny informace, nástroje k práci i kolegy, kteří budou jeho podporou. Jak na to si ukážeme v lekci Onboarding.

Vzdělávání a rozvoj zaměstnanců

Ukážeme si, co je to plán vzdělávání, jak identifikovat vzdělávací potřeby zaměstnance i to, jak do celého procesu zapojit manažery.

Základy práce s daty v HR

Povíme si, jaká data v HR sledujeme, jak je interpretovat a jak s nimi následně pracovat. Lekce proběhne formou workshopu a studenti si tak budou moci práci s daty vyzkoušet přímo v Akademii.

Úvod do zákoníku práce

Během jedné lekce nedokážeme projít všechny paragrafy, ale projdeme ty nejdůležitější základy (třeba vznik a ukončení pracovního poměru) a nejčastější neduhy pracovního práva.

Jak vypadají studijní materiály?
Stáhněte si vzorový úkol zdarma.

Stáhnout úkol

Pojďte do toho s námi.

V rolích lektorů potkáme:

Co o Akademii říkají naši absolventi?

Naučte se s námi samostatně fungovat v HR.

Často se ptáte a my moc rádi odpovídáme.

Jak se můžu na Startovací Akademii přihlásit?

Stačí vyplnit registrační formulář. Obratem Vám na e-mail pošleme všechny nezbytné detaily a informace k platbě.

Kam se obrátit pro doplňující dotazy ohledně Akademie?

Pokud jste tady nenašel/nenašla odpověď na svou otázku, určitě se nám ozvěte na [email protected].

Je vhodné Akademii absolvovat jako úplný nováček bez praxe?

Ano, v takovém případě je Akademie přesně pro Vás! Akademii jsme designovali tak, aby svým obsahem pokryla zásadní HR procesy, které provázejí zaměstnance jeho cestou v organizaci. Je to tedy balíček nejdůležitějších procesů, které je dobré v rámci role HR znát. Praktické úkoly jsou navázané na školení s lektory, při řešení je pomocnou rukou tým a přiřazený konzultant.

Jak moc je Akademie časově náročná?

Vše se liší podle toho, jak který student k Akademii přistupuje. Průměrně to bude 5 hodin za týden.

Jak a kde bude Akademie probíhat?

Akademie bude probíhat online. Potkávat se budeme přes Zoom, jednotlivé lekce budeme nahrávat a poskytneme vám záznamy. Ke sdílení materiálů a úkolů budeme používat Google Classroom. Obsah jednotlivých lekcí sdílíme výše. Dvakrát se během Akademie potkáme také offline v Praze – na speedmentoringu a závěrečném Galavečeru.

Jak často do roka se Akademie opakuje?

Akademii organizujeme na jaře a na podzim.

Nabízíte nějakou slevu rodičům či studentům?

Na každou Akademii máme alokovaných několik míst pro stipendisty, to mohou být rodiče na rodičovské, studenti, nezaměstnaní a kdokoli, kdo si nemůže dovolit zaplatit celou cenu Akademie. Žádost o stipendium je součástí registračního formuláře.

Co si z Akademie odnesu?

Načerpáte komplexní know-how v HR: probereme totiž všechna klíčová témata, která pro fungování v HR potřebujete. Kromě pravidelných lekcí získáte nespočet doplňujících materiálů a doporučení ke čtení. K dispozici budete mít i konzultanta z oboru, na kterého se můžete obracet s doplňujícími otázkami při řešení praktických úkolů. Stejně tak poznáte mnoho odborníků z HR a navážete kontakty s dalšími nadšenci z oboru.