HR akademie pro úplné začátečníky

V rámci Startovací HR akademie vysvětlíme HR těm, kteří se s ním nikdy nesetkali nebo mají méně než jeden rok zkušeností. Studenty provedeme všemi HR procesy napříč životním cyklem zaměstnance v organizaci, ukážeme si, jak fungují v praxi, poslechneme si reálné příběhy firem a klíčové procesy si studenti vyzkouší i designovat.

Začínáme
21. září 2024

20+
profesionálů

60+
hodin studia

speedmentoring
konzultace

Startovací akademie je interaktivní HR školení, kde se za tři měsíce naučíte vše, co je potřeba pro samostatnou práci v HR. Potkáte lektory, mentory, dostanete skripta, slovníček HR pojmů i individuální kariérovou konzultaci.

13 900 Kč
bez DPH
60 hodin studia a 20+ zapojených profesionálů60 hodin studia a 20+ zapojených profesionálů
Speedmentoring a kariérní konzultaceSpeedmentoring a kariérní konzultace
4 praktická cvičení, 10 interaktivních přednášek a 3 workshopy4 praktická cvičení, 10 interaktivních přednášek a 3 workshopy
Vzdělávací materiály a certifikátVzdělávací materiály a certifikát
Chci se přihlásit

Za 3 měsíce si vysvětlíme HR od A po Z.

Začneme inzeráty, pohovory, pokračovat budeme přes vzdělávání a odměňování zaměstnanců a dostaneme se až k offboardingu. Chybět nebudou ani lekce vysvětlující základy pracovního práva či aktuální trendy v HR.
Stanovíme si HR cíle, které budete plnit společně s dalšími studenty a konzultantem. Vyzkoušíme si vést pohovor nebo nadesginovat offboarding proces. Potkáme se s konzultanty, lektory a dalšími profesionály v rámci speedmentoringu a kariérních konzultací.
Jak vypadají studijní materiály?
Stáhněte si vzorový úkol zdarma.
Stáhnout úkol

Kdy se do Startovací akademie přihlásit?

Pokud v HR pracujete méně než 1 rok nebo se vracíte zpět z rodičovské dovolené.
Pokud měníte obor a chcete zjistit, co vše práce v HR obnáší.
Pokud jste majitel/ka menší firmy a potřebujete se zorientovat v HR procesech.

Témata, která v Akademii probereme:

Důležitost role HR ve firmě

Naším cílem v rámci tohoto tématu je vysvětlit, jak HR v praxi funguje – jaké pozice, náplně práce a role v HR existují, jak se liší HR agendy v různých firmách a odvětvích a s jakými základními pojmy se v HR praxi setkáme.

Firemní kultura & základy Employer brandingu

Téma firemní kultury se prolíná všemi procesy. Na lekci se podíváme, jak s firemní kulturou pracovat, jak ji komunikovat zaměstnancům i jak se prolíná například do náboru zaměstnanců. Vysvětlíme také, co je brand zaměstnavatele, včetně tipů a nástrojů, jak být jako zaměstnavatel mezi kandidáty vidět.

Nábor zaměstnanců a candidate experience

Ukážeme si, co celý proces náboru zahrnuje, jak může vypadat, kdo by do něj měl být zapojen i to, co je pro úspěšný nábor klíčové. Podíváme se na to, jak pracovat s kandidáty a jak zajistit, aby výběrovým řízením prošli dostatečně a včas informováni, se zpětnou vazbou a případně i doporučeními.

Tvorba inzerátu

Vytvořit kvalitní a funkční inzerát může být velká věda, na téma inzerátů se proto podíváme velmi důkladně – čeká nás praktický workshop, kde si studenti vše sami vyzkouší. Ukážeme si také různé možnosti inzerování, využití sociálních sítí i aktivní oslovování kandidátů.

Vedení pohovorů

Podíváme se, jak správně pohovory vést a na co a jak se vhodně ptát. Řekneme si, jak používat behaviorální a situační otázky. Zaměříme se i na další metody výběru zaměstnanců jako je assessment centre, psychodiagnostika nebo testy.

Onboarding a adaptace

Adaptace zaměstnance v nové společnosti je jedním z nejnáročnějších období vůbec. Naším cílem by proto vždy mělo být vytvořit prostředí, ve kterém bude mít zaměstnanec k dispozici všechny informace, nástroje k práci i kolegy, kteří budou jeho podporou. Jak na to si ukážeme v lekci Onboarding.

Vzdělávání a rozvoj zaměstnanců

Ukážeme si, co je to plán vzdělávání, jak identifikovat vzdělávací potřeby zaměstnance i to, jak do celého procesu zapojit manažery.

Základy práce s daty v HR

Povíme si, jaká data v HR sledujeme, jak je interpretovat a jak s nimi následně pracovat. Lekce proběhne formou workshopu a studenti si tak budou moci práci s daty vyzkoušet přímo v Akademii.

Úvod do zákoníku práce

Během jedné lekce nedokážeme projít všechny paragrafy, ale projdeme ty nejdůležitější základy (třeba vznik a ukončení pracovního poměru) a nejčastější neduhy pracovního práva.

98 % absolventů by nás doporučilo dále

Díky SUHR (alespoň v to věřím) mě přijali do nové práce, kterou jsem před Startovací akademií neměla. Aktuálně pracuji jako HR specialista.
Absolventka Startovací HR akademie

Aneta Penčáková

HR specialista SYNOT Group

Super tým, zajímaví lektoři, sjednocený vizuál a skvělá témata mi pomohly utřídit si, co mě baví. Nadchly mě lekce náboru, pohovoru a inzerátu.
Absolventka Startovací HR akademie

Petra Matěnová

People & Office Assistant Easy Software Ltd.

Pomohli jste mi utvrdit se v tom, že HR cesta by pro mne mohla být ta správná.
Anna Kudrnová Asistentka ekonomického oddělení

Anna Kudrnová

Asistentka ekonomického oddělení

Absolvování Akademie mi dalo nejen komplexní pohled na to, co vše může HR zahrnovat, ale především praktické tipy od špiček v oboru a skvělou síť kontaktů, na které se v případě potřeby můžu obrátit.
Advokátka endors advokátní kancelář

Klára Muchová

Advokátka endors advokátní kancelář

Akademie mi pomohla si uvědomit, jak důležité je fungující HR ve firmě. Že to je mnohem více, než jen prostý nábor a ukončení pracovního poměru.
Team Assistant IRESOFT s.r.o.

Nela Knoflíčková

Team Assistant IRESOFT s.r.o.

Když jsem procházela vaše stránky, narazila jsem na akademie pro začátečníky a říkám si ``to je přesně to, co teď potřebuji``.
Veronika Skoupá Personalistka, REGUTEC A.S.

Veronika Skoupá

Personalistka, REGUTEC A.S.

Od 21. září se ponoříme do světa HR.

Čeká nás 12 týdnů intenzivní online výuky, interaktivních přednášek, workshopů, diskuzních setkání nad case studies reálných firem odrážející životní cyklus zaměstnance v organizaci.
Při splnění 80% docházky na lekcích, finálního testu a dokončení úkolů získají absolventi SUHR certifikát a trvalé zapojení do alumni komunity, pro kterou pořádáme speciální akce a workshopy.
13 900 Kč
bez DPH
Chci se přihlásit

Ve Startovací HR akademii školí:

Často se ptáte a my moc rádi odpovídáme.

Jak se můžu na Startovací Akademii přihlásit?

Stačí vyplnit registrační formulář. Do týdne Vám na e-mail pošleme všechny nezbytné detaily a informace k platbě.

Kam se obrátit pro doplňující dotazy ohledně Akademie?

Pokud jste tady nenašel/nenašla odpověď na svou otázku, určitě se nám ozvěte na [email protected].

Je vhodné Akademii absolvovat jako úplný nováček bez praxe?

Ano, v takovém případě je Akademie přesně pro Vás! Akademii jsme designovali tak, aby svým obsahem pokryla zásadní HR procesy, které provázejí zaměstnance jeho cestou v organizaci. Je to tedy balíček nejdůležitějších procesů, které je dobré v rámci role HR znát. Praktické úkoly jsou navázané na školení s lektory, při řešení je pomocnou rukou tým a přiřazený konzultant.

Jak moc je Akademie časově náročná?

Vše se liší podle toho, jak který student k Akademii přistupuje. Průměrně to bude 5 hodin za týden.

Jak a kde bude Akademie probíhat?

Akademie bude probíhat online. Potkávat se budeme přes Zoom, jednotlivé lekce budeme nahrávat a poskytneme vám záznamy. Ke sdílení materiálů a úkolů budeme používat Google Classroom. Obsah jednotlivých lekcí sdílíme výše. Kromě lekcí se budete online potkávat také s týmem a konzultantem při práci na praktických úkolech (cca 1x týdně nebo 1x za 14 dní). Třikrát se v rámci akademie sejdete také offline – při offline seznámení, na speedmentoringu a závěrečném gala večeru.

Jak často do roka se Akademie opakuje?

Akademii organizujeme na jaře a na podzim.

Nabízíte nějakou slevu rodičům či studentům?

Na každou Akademii máme alokovaných několik míst pro stipendisty, to mohou být rodiče na rodičovské, studenti, nezaměstnaní a kdokoli, kdo si nemůže dovolit zaplatit celou cenu Akademie. Žádost o stipendium je součástí registračního formuláře.

Co si z Akademie odnesu?

Načerpáte komplexní know-how v HR: probereme totiž všechna klíčová témata, která pro fungování v HR potřebujete. Kromě pravidelných lekcí získáte nespočet doplňujících materiálů a doporučení ke čtení. K dispozici budete mít i konzultanta z oboru, na kterého se můžete obracet s doplňujícími otázkami při řešení praktických úkolů. Stejně tak poznáte mnoho odborníků z HR a navážete kontakty s dalšími nadšenci z oboru.

Chcete vědět o našich nových kurzech a programech?

Odebírejte náš newsletter