Lukáš Augustín z Shipmonk: Role HR Business Partnera

Lukáš Augustín si prošel všechny klasické HR role v různě velkých společnostech. Pracoval v České spořitelně, Czechitas a teď působí jako Senior HR Business Partner v Shipmonk.

V podcastu nám prozradil, jaká byla jeho cesta k vysněné roli HR Business Partnera, jak funguje HR v mezinárodní firmě a jak ve firmě budovat kompetenční modely. Dotkli jsme se také toho, kde čerpá inspiraci a proč sleduje především zahraniční trendy.

 

Lukáš bude mít ve čtvrtek 6. 6. webinář na téma HR Business Partnering v praxi.

Podíváme na to, co znamená být HR Business Partnerem a jak se jím stát. Probereme, jak tato náročná a stresující role může být zároveň neuvěřitelně obohacující. Ukážeme si, jaké dovednosti a zkušenosti potřebujete, abyste se stali úspěšným HRBP, který se ve firmě nezalekne žádné situace.

Jak jsi se ocitl jako HR Business Partner v Shipmonk?

To je úžasný příběh. V roce 2022 se mi otočil život na ruby. Skončil jsem v Czechitas, kde jsem to miloval, ale už jsem potřeboval nějakou změnu. Byl jsem připravený na roli HR Business Partnera. Říkám tomu takový HR backend, protože v rámci této role zavádíš procesy, jsi mezi lidmi, řešíš velké problémy, protlačuješ důležité myšlenky a propojuješ ty správné lidi. Skrze LinkedIn jsem se dostal k pozici v Shipmonk a šel jsem na pětikolové výběrko.

O co všechno se staráš?

Být HR Business Partnerem u nás znamená vědět vše o všem. Backend je pro to opravdu vhodné označení. Dělám vše, co se týká projektů, které během roku běží, ať už to je otevírání nových poboček, leadership programy nebo jsem u otevření nového skladu. Trávím hodně času s leadery i s dalšími členy firmy. Když nefunguje nějaký proces, tak to řeším.

Je něco specifického, co řešíte v otázce leaderů? Na čem by například měli pracovat?

Já si myslím, že všem leaderům na světě chybí to stejný. Buď se narodíš a máš pro to vlohy. Nebo jsi specialista, který je nasazený do role manažera. A nebo jsi na pomezí. Ale všichni máte stejnou startování čáru a musíte se rozvíjet a jít cestou kontinuálního vzdělávání.

Když se to rozsekne, tak zjistíš, že leadership není raketová věda. Leader musí umět namotivovat lidi, aby měli dobré výsledky. Měl by se naučit dělat bezpečné prostředí a pohodu v týmu, a pak přijdou samotné výsledky. Je důležité také výborně znát svůj tým a umět mu naslouchat. Měl by mít přehled o tom, co ty lidi trápí a jak s nimi zacházet. Vždycky je to o tom, aby ten leader byl svému týmu blíž.

Poslechněte si celý rozhovor s Lukášem.

O HR Business Partneringu v praxi se dozvíte více na webináři s Lukášem už 6.6. Vysvětlíme, jaké jsou klíčové dovednosti a zkušenosti, i to, jak zvládat náročné situace a stres spojený s touto rolí.

Chci na webinář!

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.