Akademie: Nábor od A po Z

V tomto praktickém online HR kurzu se podíváme komplexně na celý proces náboru. Od toho, jak souvisí nábor a výběr zaměstnanců se strategií firmy až po to, jak efektivně adaptovat nového kolegu. Naučíme se, jak vyhledávat a oslovovat zaměstnance, jak napsat inzerát i to, jak vést pohovor a jak pracovat s daty v náboru.

Chci se registrovat
30+
hodin studia
10+
zapojených profesionálů
2
praktická cvičení
2
case studies

V tomto praktickém online školení se za dva měsíce seznámíme se vším, co obnáší nábor zaměstnanců. Absolventi budou schopni samostatně vést nábor nových kolegů, proces náboru kompletně nadesignovat a porozumí také byznysovým potřebám a důležité roli dat v náboru.

Pojďte do toho s námi.

Témata, která v Akademii probereme:

Workforce planning

V úvodní lekci si vysvětlíme, jak souvisí nábor a výběr zaměstnanců se strategií firmy a proč je důležité mít tyto souvislosti v paměti. Rozebereme pojmy jako je talent planning, personální plánování, job description i kompetence.

Jak na tvorbu inzerátů

Vyzkoušíme si, jak na základě aktuálních požadavků sepsat inzerát, který skutečně zaujme potřebou cílovou skupinu. Ukážeme si, koho do tvorby inzerátů zapojit, jakou formou inzerát sepsat i to, jaké nástroje při tvorbě inzerátů využít - například ChatGPT a další.

Employer branding & zdroje kandidátů

Kvalitní nábor samozřejmě ovlivňuje také brand zaměstnavatele a ostatních zaměstnanců. Naučíme se nejen to, jak pracovat s brandem, ale i to, jak v náboru využívat komunity, sociální sítě, různé profesní skupiny, referaly i inzertní portály.

Jak na sourcing kandidátů

Ukážeme si, jaké nástroje používáme při vyhledávání kandidátů, a především to, jak s nimi cíleně a efektivně pracovat. Během workshopu si několik pozic vyzkoušíme vyhledat a naučíme se, jak se způsoby vyhledávání liší podle typu pozice. Podíváme se také na aktuální trendy.

Candidate experience

V rámci tohoto tématu se podíváme na celý proces náboru očima kandidáta a ukážeme si, jak proces nastavit tak, aby kandidát zažil tu nejlepší možnou zkušenost. Naučíme se, jakými aktivitami lze candidate experience podpořit, jak CE měřit i to, jak s výsledky měření pracovat.

Vedení pohovorů

Během workshopu si prakticky vyzkoušíme, jak vést pohovory na různé role a jaká jsou specifika různých rolí. Vysvětlíme si, na jaké se můžeme ptát otázky a co jejich pomocí zjišťujeme. Představíme také nejrůznější techniky vedení pohovorů.

HR data v recruitmentu

Ukážeme si, jaká data v rámci recruitmentu sledujeme a z jakých důvodů. Naučíme se, jaké nástroje pro práci s recruitment daty využíváme a jaké ukazatele sledujeme.

Pracovní právo v náboru

Povíme si, jak celý proces náboru ovlivňují jednotlivé aspekty pracovního práva. Vysvětlíme si, kdo může podle zákoníku práce vybírat zaměstnance, jak na GDPR v náboru i to, jak (s)právně podat nabídku práce.

Tipy pro efektivní onboarding

Ukážeme si, co dělat, když se z kandidáta stane nováček. Ukážeme si, co je třeba udělat před nástupem nového kolegy v rámci pre-onboardingu i to, jak nového kolegu co nejlépe adaptovat v novém pracovním prostředí.

Kdo v Akademii školí?

Naučte se s námi nabírat nové kolegy.

Často se ptáte a my moc rádi odpovídáme.

Jak se můžu na Akademii přihlásit?

Stačí vyplnit registrační formulář. Obratem Vám na e-mail pošleme všechny nezbytné detaily a informace k platbě.

Kam se obrátit pro doplňující dotazy ohledně Akademie?

Pokud jste tady nenašel/nenašla odpověď na svou otázku, určitě se nám ozvěte na [email protected].

Je vhodné Akademii absolvovat jako úplný nováček bez praxe?

Ano, jsme připraveni na studenty, kteří se zatím s náborem zaměstnanců nesetkali, i na ty, kteří už mají za sebou pár pohovorů. 🙂

Jak moc je Akademie časově náročná?

Potkávat se budeme každou středu večer a neděli dopoledne, k tomu nás čekají dvě praktická cvičení v týmu a jeden networking formou nácviku pohovorů.

Jak a kde bude Akademie probíhat?

Akademie bude probíhat online. Jednou se potkáme také offline – na panelové diskuzi k jedné z case studies.

Nabízíte nějakou slevu rodičům či studentům?

Na Akademii máme alokovaných několik míst pro stipendisty, to mohou být rodiče na rodičovské, studenti, nezaměstnaní a kdokoli, kdo si nemůže dovolit zaplatit celou cenu Akademie. Žádost o stipendium je součástí registračního formuláře.